X JUBILEUSZOWE OSCH

         W dniach 2-3 .02.2013r odbyło się X Jubileuszowe Ostrołęckie Spotkanie Charyzmatyczne. Tradycyjnie hala wypełniła się ludźmi z 12 diecezji Polski północno- wschodniej. Główny temat sobotniego spotkania to ,,Moje miejsce w Kościele”. W niedzielę podjęto temat ,,Szaleństwo wiary – wypłyń na głębię”. Gościem specjalnym była przewodnicząca ICRRS Michelle Moran z Wielkiej Brytanii, która wygłosiła trzy konferencje. Czwartą zaś wygłosił ks. Rafał Jarosiewicz z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej. Posługa Michelle zrobiła na nas duże wrażenie. W swych konferencjach mówiła o Kościele w bardzo prosty, a zarazem niezwykle poruszający sposób, świetnie wpisując się w tematykę spotkania. Jej styl nauczania wielu z nas zmotywował do większej gorliwości w pogłębianiu osobistej relacji z Jezusem. Modlitwę o umiłowanie Kościoła poprowadziła Danusia Zajkowska – świecka koordynatorka Odnowy w Duchu Świętym diecezji białostockiej. Norbert Dawidczyk – wiceprzewodniczący KZK, oraz główny organizator spotkania charyzmatycznego, poprowadził modlitwę o ogień wiary. Spotkanie uświetnił koncert uwielbienia poprowadzony przez Marcina Gajdę i przyjaciół. W charakterystyczny dla siebie głęboki sposób Marcin wprowadził nas w zadumę nad naszą wiarą.

         Ukoronowaniem każdego dnia była Eucharystia, której przewodniczyli biskupi diecezji łomżyńskiej: bp Janusz Stepnowski i bp Tadeusz Bronakowski.

Czas jubileuszu był również czasem świętowania i wspomnień. Na początku każdego dnia uczestnicy mogli się dowiedzieć, a zarazem przypomnieć, jakie tematy i jacy mówcy współtworzyli poprzednie spotkania. Po zakończeniu pierwszej części spotkania czekała na wszystkich niespodzianka: tort z fajerwerkami, a w sobotę setki niebieskich balonów z napisem „X OSCH”.

         Animowanie modlitwy śpiewem prowadził pierwszego dnia zespół OdNowa z Białegostoku, a w niedzielę posługę muzyczną pełnił zespół 8 Błogosławieństw z diecezji warmińskiej.

       Głoszący konferencje i prowadzący modlitwy ludzie to autentyczni świadkowie wiary, którzy pomogli nam spojrzeć na Kościół jako żywy organizm. Oby takich ludzi i takich spotkań było jak najwięcej, by nasza wiara mogła wzrastać.