OPŁATEK W DROHICZYNIE WSPÓLNOT ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM

         W dniu 13.01.2013 r. wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym diecezji drohiczyńskiej przybyły do Drohiczyna na spotkanie opłatkowe. Co roku przemierzamy dziesiątki kilometrów, by dzięki gościnności Księdza Biskupa być razem w sercu diecezji. Na uroczystość zjechały wszystkie grupy – ,,Effatha” z Hajnówki, „Dobry Pasterz” z Bielska Podlaskiego, ,,Emmanuel” z Ciechanowca oraz wspólnoty z Sokołowa Podlaskiego i Węgrowa, które nie mają jeszcze ,,imienia”. Tradycyjnie spotykamy się w niedzielę Chrztu Pańskiego.

       Świętowanie rozpoczęliśmy wspólnotową Eucharystią, którą w kaplicy seminaryjnej celebrował ks. Robert Figura, koordynator diecezjalny. W homilii nawiązał do naszego chrztu i przypomniał o potrzebie modlitwy dziękczynnej za rodziców i chrzestnych. Po zakończeniu Mszy Św. przeszliśmy do refektarza na drugą część uroczystości, którą uświetnił swoją obecnością ks. bp Antoni Dydycz. Niestety nie mógł z nami być od początku ze względu na liczne posługi i zaangażowania. Tego popołudnia przybył prosto z Hajnówki, gdzie sprawował Eucharystię i poświęcił pomnik upamiętniający Powstanie Styczniowe. Jego obecność rozradowała nasze serca. Mimo zmęczenia skierował do nas słowo pasterskie. Wyraził radość ze spotkania ze wspólnotami Odnowy w Duchu Świętym. Szczególnie uwrażliwiał na prawdę o tym, iż Duch Święty zawsze przychodzi i działa z łagodnością i pokojem.

         Wspólnota z Hajnówki, odpowiedzialna za organizację spotkania opłatkowego, przygotowała dla każdej osoby papierowego aniołka ze Słowem Bożym. Ksiądz biskup bardzo się tym zainteresował. Odsłaniając aniołka, przeczytał Słowo na głos: ,,Jeden drugiego brzemiona noście, a tak wypełnicie prawo Chrystusowe” /Ga 6,2/ i dodał z uśmiechem: „I jak tu nie słuchać Ducha Świętego?” Następnie poświęcił opłatki, a my dzieląc się nimi, złożyliśmy sobie życzenia. Resztę wieczoru spędziliśmy przy kawie, herbacie i cieście, śpiewając kolędy oraz rozmawiając z braćmi i siostrami z innych wspólnot. Spotkanie zakończyliśmy podziękowaniami skierowanymi pod adresem gospodarzy seminarium – miejsca, które co roku tak chętnie odwiedzamy i w którym zawsze tak serdecznie jesteśmy przyjmowani.