Procesja różańcowa

„Panie zlituj się nad narodem, który jest nazwany Twoim imieniem” Syr 36,11

W dniu 8 października 2016 r nasza wspólnota włączyła się w ogólnopolską  Procesję Różańcową – „z Maryją dla Polski”. Dzień po święcie Matki Bożej Różańcowej, które jest związane ze zwycięstwem pod Lepanto. O godzinie 15:oo zgromadziło się kilkanaście osób z naszej wspólnoty na placu przed Klasztorem. Ks. Krzysztof wikariusz tutejszej parafii udzielił nam błogosławieństwa Bożego na czas modlitwy różańcowej, którą modliliśmy się w przestrzeni publicznej. Przeszliśmy wzdłuż szkoły podstawowej im. Jana Pawła II położonej naprzeciwko Klasztoru do ulicy Zwycięstwa, dalej modląc się przeszliśmy do ulicy Traugutta, zatrzymując się po drodze przy kapliczce Matki Bożej i przy Krzyżach. Następnie ulicą Kościuszki dotarliśmy na cmentarz węgrowski. Przy symbolicznym grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki zatrzymaliśmy się na dłuższą chwilę. Prosiliśmy bł. Jerzego o wstawiennictwo u Boga za naszą Ojczyznę, o potrzebne łaski dla niej, aby była Bogiem silna.
Z cmentarza wróciliśmy przez miejscowe osiedla pod pomnik Armii Krajowej obok klasztoru i tam zakończyliśmy naszą modlitwę.

Byliśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy się włączyć w Gwiaździstą Procesję Różańcową i publicznie modlić się za naszą umiłowaną Ojczyznę.

Chwała Panu, że to wspólnotowe świadectwo wiary zostało przez nas wyrażone na ulicach miasta Węgrowa oraz za to, że podjęliśmy Jezusowe wezwanie  „Wyjdźcie na ulice i głoście Ewangelię.”

Rozradowani choć trochę zmarznięci pobłogosławiliśmy się nawzajem znakiem Krzyża uczynionym z miłością na czołach wszystkich  uczestniczących w procesji.

Naszą modlitewną ewangelizację zakończyliśmy uczestnictwem w Eucharystii o godz 17 w Klasztorze.

Bogu niech będą dzięki za ten błogosławiony czas. Teresa

Zdjęcia w zakładce Galeria II