Obchody 5-lecia powstania i działalności wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym ,,Radość w Panu” w Sokołowie Podlaskim

Lubimy urodziny, lubimy świętować, bawić się, dostawać prezenty. Właśnie taka okazja nadarzyła się: Odnowie w Duchu Świętym w Sokołowie Podlaskim „Radość w Panu” – 5 lat!

Swoje urodziny obchodziliśmy 10 maja, nieco później (właściwa data powstania –  6 maja), w niedzielę. Zjechali się zaproszeni goście  – Małgosia i Sławek Jurczakowie, inicjatorzy sokołowskiej Odnowy, Kasia Sweklej, Agata (Beaty nie było z powodu złego samopoczucia po operacji ), przedstawiciele wspólnot Odnowy z całej diecezji – z Ciechanowca, Hajnówki, Bielska Podlaskiego a nawet z Hodyszewa (diecezja łomżyńska). Zaszczycili nas swoją obecnością diecezjalni koordynatorzy Odnowy – świecki -Jadwiga Porzezińska oraz duchowny – ksiądz Andrzej Witerski. Przyszły również osoby, które wcześniej należały do naszej wspólnoty. Obchody jubileuszu rozpoczęły się od uroczystej Mszy świętej o godzinie 14-j w kościele p.w. św. Jana Bosko, przy którym działa nasza Odnowa.

Już na próbie przed rozpoczęciem Mszy świętej było wesoło i radośnie. Z okazji tak wzniosłego wydarzenia opiekun wspólnoty ksiądz Henryk pod wpływem natchnienia ułożył hymn „Radości w Panu”. Zawiązanie wspólnoty przez piosenkę w pokazywaniem „Idzie mój Pan” było bardzo odpowiednie. W tradycyjny przebieg Mszy świętej  włączyliśmy uwielbienie i dziękczynienie Panu Bogu, który gromadzi nas już 5 lat we wspólnocie Odnowy, pomaga nam wspólnie modlić się, prowadzić różne odnowowe akcję, wyrażać swoje przeżycia i przemyślenia na grupkach dzielenia, czuć się braćmi i siostrami, cieszyć się swoim towarzystwem. Msza święta była koncelebrowana przez księdza Andrzeja i księdza Henryka.

Po zakończeniu Mszy jubilaci i goście obejrzeli prezentację, która przedstawiała różne wątki z życia i działalności wspólnoty w ciągu minionych 5 lat. Następnie swoim świadectwem podzielił się nasz opiekun ksiądz  Henryk, w którym opowiedział o początkach opieki nad Odnową. Warto zaznaczyć, że  w czasie przygotowania się do jubileuszu, ksiądz czuł się na tyle źle, że nawet  został hospitalizowany. Ale dzięki intensywnej modlitwie podopiecznych i Miłosierdziu Bożemu został uzdrowiony i w doskonałym stanie zdrowia świętował urodziny wspólnoty. Chwała Panu!

Dobrym zwyczajem świętowania jest agapa, na którą i udaliśmy się z kościoła do sali bankietowej „U Pietrzaków” około godziny 16-j, gdzie na nas już czekały ładnie zostawione stoły i smaczny poczęstunek. Rozpoczęła się wspaniała zabawa, a wszyscy bawili się jak

5-cioletnie dzieci! Śpiewaliśmy i tańczyliśmy, było dużo ciepłych słów gratulacji i życzeń od koordynatorów oraz naszych braci i sióstr z innych wspólnot. W prezencie dostaliśmy tak potrzebny do prowadzenia spotkań modlitewnych bardzo ładny stolik, obrus i świecę oraz piękne kwiaty. Kilka słów  o początkach Odnowy w Sokołowie powiedział Sławek Jurczak.

Zabawa trwała i trwała, a goście nie spieszyli się wychodzić, co nas, gospodarzy,  bardzo cieszyło. Ale nastąpił moment, kiedy zostaliśmy sami i usiedliśmy przy jednym stole, żeby  jeszcze trochę pobyć razem. Wspominaliśmy i śpiewaliśmy, było tak rodzinnie i serdecznie, że szkoda było się rozchodzić. A jednak około 19.30 musieliśmy się pożegnać. Pozostało nam na pamiątkę dużo zdjęć i wspaniałych wspomnień! Chwała Panu!

Zdjęcia w zakładce Galeria I