Kiermasz na rzecz kaplicy Św. Józefa w Hajnówce

W sobotę 20 stycznia 2024 roku Odnowa w Duchu Świętym z Hajnówki zorganizowała charytatywny, zimowy Kiermasz rzeczy nowych i używanych. Kiermasz odbył się klasztorze Sióstr Klarysek w Hajnówce.  

Mimo sobotniej śnieżycy dotarło na miejsce naprawdę wielu kupujących. Rzeczy na kiermasz okazało się tak dużo, że zostały przeznaczone na nie aż trzy pomieszczenia. W jednym pomieszczeniu można było kupić w okazyjnych cenach odzież, w drugim, największym pomieszczeniu, wystawiony był ogrom różności. Tych było najwięcej. Można było tam znaleźć dosłownie wszystko. Chyba najlepiej to widać na załączonych zdjęciach. W trzecim pomieszczeniu można było się napić kawy czy herbaty i zjeść ciasto. Wielu mieszkańców Hajnówki wyrażało swoje pozytywne zdziwienie tym co ujrzeli na miejscu. Tylu ludzi nikt się nie spodziewał zwłaszcza, że pogoda w tym dniu nie sprzyjała spacerom. Byli jednak starsi i młodsi. Dzieci radośnie biegające między zabawkami. Były Małżeństwa szukające okazji. Byli miłośnicy słodkości oraz Ci którzy wypatrzyli sobie fajne ciuchy. Były osoby zdecydowane oraz takie, które zostały zaskoczone ogromem wyboru. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W imieniu Klasztoru Sióstr Klarysek dziękujemy mieszkańcom Hajnówki i okolic za pomoc i aktywne uczestnictwo w tegorocznym kiermaszu. Zebrana kwota z kiermaszu została w całości przekazana Siostrom Klaryskom na wykończenie kaplicy Św. Józefa.

Wojciech Kozłowski