XII OSCH

W ostatnią sobotę stycznia 30.01.2015 byliśmy  na XII Ostrołęckim Spotkaniu Charyzmatycznym. Była nas całkiem spora grupa z Hajnówki i Bielska Podlaskiego, Wspólnota „EFFATHA” i „Dobry Pasterz”.
Sobota była poświęcona Maryi pod hasłem „Być jak Maryja”. Ojciec Michał Murzyn nauczał pt. „Maryja i jej misja na ziemi”.
Następnie Jan Budziaszek (były perkusista zespołu  Skaldów) odmówił w sposób spontaniczny różaniec połączony ze świadectwem ze swojego życia.
Refleksję modlitewną i nauczanie „Głos Maryi dzisiaj” z głębokimi treściami prowadził ksiądz Sławomir Płusa.  Następnie ksiądz Leszek Piórkowski przedstawił nam prześliczna  ikonę Maryi.
Adorację Najświętszego Sakramentu prowadziły Ania i Dorota, było wiele wzruszeń – Pan Jezus przeszedł między nami niesiony przez kapłana, polały się łzy wzruszenia,  że Wielki Bóg jest między nami.
Spotkanie uświetniła Msza Święta, na zakończenie której zgotowaliśmy owacje na cześć Jezusa. Śpiew, taniec, gromkie brawa
trwałyby w nieskończoność gdyby nie daleka droga do domu. Trochę zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy uskrzydleni – warto było.
Do zobaczenia za rok.

 

tn_ostrołęka 2015 005 tn_ostrołęka 2015 007  tn_ostrołęka 2015 013 tn_ostrołęka 2015 018

tn_ostrołęka 2015 009