Warsztaty o uwielbieniu – Katolicka Charyzmatyczna Odnowa w Duchu Świętym Diecezji Drohiczyńskiej

W dniu 30 września 2023 r. Katolicka Charyzmatyczna Odnowa w Duchu Świętym Diecezji Drohiczyńskiej przeżywała swoiste święto. W Brańsku odbywały się warsztaty o modlitwie uwielbienia. Gospodarz spotkania – wspólnota „Misericordias” z Grażyną Bachurzewską  – liderem – przygotowała wszystkim niecodzienny, radosny wystrój, zapraszając ponad 70 członków Odnowy w Duchu Świętym do sali weselnej „U Mystka”, która w tym dniu stała się centrum uwielbienia naszego Pana Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym.

Warsztaty poprowadziła wspólnota „Płomień Jahwe” z Białegostoku pod kierunkiem Moniki Wasiluk – teologa i nauczyciela religii.

Spotkanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Święta w brańskim Kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Homilię wygłosił ks. Łukasz Wojewódzki – opiekun brańskiej grupy. Modlitwę muzyką i śpiewem zapewnili goście. Już tam czuliśmy przedsmak nieba, bo sam Bóg zagościł w naszych sercach.

Później spotkaliśmy się w sali weselnej, gdzie mieliśmy okazję dowiedzieć się czy przypomnieć, na czym polega modlitwa uwielbienia – w której nie jestem ważna ja, tylko On – mój Bóg. Często zamiast Niego „uwielbiam” swoje choroby, biedy i kłopoty, a to ma być czas przeznaczony tylko dla Niego! Człowiek uwielbienia to ten, który ma oczy i twarz Jezusa. Często czekam na pozytywne emocje podczas modlitwy uwielbienia. Emocje są ulotne i lepiej, żeby ich nie było, bo zwracam wtedy uwagę na siebie a nie na Boga. Bóg jest stały i pierwszy przychodzi na spotkanie ze mną. Uwielbienie to moje spotkanie z Bogiem. Jak ogień – rozpala, roznieca, płonie, jest modlitwą oczyszczającą.

Po smacznym obiedzie, mieliśmy uwielbienie Boga w wymiarze praktycznym, prowadzone przez zespół muzyczny. Trwało ono kilka godzin, a wydawało się, że chwilę. Św. Teresa z Kalkuty mówiła, że po 15 minutach Duch Święty dopiero dobiega do ciała. Dobrze więc, że to uwielbienie trwało dłużej. Padły też 3 słowa prorockie: Ps 105, 1-5, Iz 32, 15-18 i Ez 37, 26-28. Bóg jest wielki i jest naszym Panem. Chwała mu i cześć!

Renata Wróblewska