Rekolekcje Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w Jastarni –  24 czerwca – 1 lipca

55 osób ze wszystkich wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym naszej diecezji wzięło udział w wakacyjnej odsłonie rekolekcji Odnowy w Jastarni. Ośrodek Duszpastersko – Rekolekcyjny im. Jana Pawła II, który gościł nas od 24 czerwca do 1 lipca to piękne miejsce pozwalające odczuć ogrom miłości Pana Boga do nas. Szum morza, wspaniałe zachody słońca czy zwiedzanie Helu stawiały nas w zachwycie nad mądrością i wszechmocą Bożą. Wzrastaliśmy też jako jedna wspólnota, otwierając się na siebie nawzajem w czasie wspólnych, pysznych posiłków, plażowania, wypraw czy spacerów nad brzegiem Bałtyku.

Towarzyszył nam Ks. Piotr Śliżewski ze Szczecina. On też przygotował nam różne treści na każdy dzień rekolekcji. W niedzielę zastanawialiśmy się jak owocnie czytać Słowo Boże, jaka powinna być relacja: uczeń – mistrz i poznawaliśmy, co to znaczy być uczniem. We wtorek Jezus stanął przed nami jako jedyny Mistrz i tworzyliśmy profil ucznia Jezusa Chrystusa. Środa przyniosła nam refleksję na temat spowiedzi Świętej oraz temat proroka, którego poznaje się po owocach. Dotknęliśmy też tematu sumienia i grzechu. Czwartek to był czas przeznaczony na temat przebaczenia, a piątek wprowadził w liturgię Kościoła, Eucharystię i relację między Eucharystią a Słowem Bożym. W sobotę po rannej Mszy Świętej i śniadaniu wracaliśmy do swoich domów.

Jesteśmy wdzięczni Bogu, że zaprosił nas na te rekolekcje i Księdzu Piotrowi, który oprócz konferencji, zaprosił nas do warsztatów nad Słowem Bożym i ubogacił nas swoimi przemyśleniami zapisanymi w formie książek swojego autorstwa, które nam podarował.

Renata Wróblewska  – koordynator Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Drohiczyńskiej

Więcej zdjęć w Galeria II