Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Bielsku Podlaskim

W sobotę 23.04.2016 roku uroczystą Mszą Świętą zakończyły się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Bielsku Podlaskim, które trwały przez 9 tygodni. Wzięło w nich udział 75 osób. Byli to ludzie z bielskich parafii oraz z Brańska. REO było zorganizowane przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Dobry Pasterz” działającą przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim.

Prowadzącym Rekolekcje był ks. Andrzej Witerski – diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym, który głosił katechezy. Z ramienia Wspólnoty REO prowadziła  i koordynowała modlitwy Anna Truskolawska.

Uczestnicy podczas Rekolekcji słuchali konferencji, rozważali Słowo Boże, spotykali się w Grupach dzielenia i uwielbiali Pana Boga pieśnią i tańcem. Wzięli udział w Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie. Przyjęli Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela. Na koniec nad każdym z nich odbył się Chrzest w Duchu Świętym czyli modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego. REO zakończyło się wspólną agapą w sali bł. Antoniego Beszty – Borowskiego. Msze Św. były odprawiane w Bazylice, a spotkania odbywały się w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim.

 Do posługi animatora zaprosiliśmy osoby ze Wspólnoty „Emmanuel” z Ciechanowca (Jadzię Porzezińską, Kasię Puchacz, Asię Dudek i Alę Żebrowską),  osoby ze Wspólnoty „Effatha” z Hajnówki (Bogusię Płuciennik i Tereskę Wrzesińską), osoby ze Wspólnoty „Oblubienica Ducha Świętego” z Hodyszewa (Monikę Refko, Julitkę Stanisławską, Elę Koc i Darka Rutkowskiego) oraz „miejscowych” (Jadzię Drążyk, Jolę Kunicką, Wiesię Mironiuk, Renatkę i Tośka  Wróblewskich, Witka i Zbyszka Lewczuk). Muzycznie towarzyszyli nam Mirka Mironiuk, Ewa Cwalińska i Waldemar Górski.

Na wylanie darów Ducha Świętego w sobotę przyjechali do nas również animatorzy z Białegostoku, Księżyna, Wasilkowa, Węgrowa i Sokołowa Podlaskiego.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania Rekolekcji i umożliwiły uczestnikom ich przeżycie oraz pogłębienie wiary. Szczególne podziękowania składamy na ręce ks. Pawła Solki oraz Dyrekcji LO nr 1 w Bielsku Podlaskim.

Życzymy zarówno uczestnikom jak i posługującym, aby  radość w Waszych sercach trwała cały czas, a rozpalony ogień Ducha Świętego nigdy nie gasł.

                                                                                                                                                                                                        Lider Ewa Koc

wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym

„Dobry Pasterz” w Bielsku Podlaskim

Zdjęcia w zakładce Galeria I