Recepta na szczęście małżeństwa – warsztaty dla małżeństw

Dnia 26.02 2022 roku w Domu Rekolekcyjnym u sióstr Urszulanek w Nurcu Stacji odbyły się warsztaty dla małżeństw i narzeczonych, w których udział wzięli małżeństwa z różnych miejscowości diecezji drohiczyńskiej. Jedna para przyjechała nawet z Białegostoku. Do przeprowadzenia warsztatów diakonia małżeństw Odnowy w Duchu Świętym diecezji drohiczyńskiej zaprosiła Asię i Norberta Dawidczyków z Ostrołęki. Niestety z powodu choroby żony Norbert przyjechał sam, ale bardzo dobrze sprostał powierzonemu mu zadaniu.

Po powitaniu jak przystało na chrześcijan, warsztaty rozpoczęliśmy krótką modlitwą aby błogosławieństwo Boże, wstawiennictwo Maryi oraz Dary Ducha Świętego stały się udziałem każdego z małżeństw. W programie warsztatów znalazły się konferencje, z których mogliśmy się dowiedzieć między innymi o sposobie funkcjonowania kobiet i mężczyzn oraz o różnicach w ich temperamentach. Sposób na lepszą komunikacje w małżeństwie to zawsze aktualny temat, aby budować szczęśliwe małżeństwa a zatem i rodziny. Po każdej konferencji małżeństwa miały za zadanie przepracować między sobą dane zagadnienie, aby lepiej poznać współmałżonka, a także aby wzajemnie się nie ranić.

Zwieńczeniem rekolekcji była Msza Święta, w czasie której modliliśmy się o pomnożenie szczęścia małżeńskiego, której celebrował ksiądz Andrzej Witerski Koordynator Diecezjalny Odnowy w Duchu Świętym

Myślę, że każda para wyjechała z gotową receptą, aby zalecenia w niej zawarte stosować indywidualnie do potrzeb w codziennym życiu.

Dziękuje Banu Bogu za czas, który został nam dany, jak również Norbertowi Dawidczykowi za poprowadzenie warsztatów oraz siostrze Marii i siostrze Katarzynie za ugoszczenie nas i wszelką pomoc. Bóg zapłać!

Zdjęcia w zakładce Galeria II