Diecezjalny Dzień Skupienia Sokołów Podlaski 2012

W dniu 17 XI 2012r.Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym naszej Diecezji przeżywały Dzień Skupienia. Rekolekcje odbyły sie w Sokołowie Podlaskim u księży Salezjanów. Tym razem gospodarzem miejsca była nasza najmłodsza wspólnota. Dzień Skupienia zgromadził 80 osób: z Hajnówki, Bielska Podlaskiego, Ciechanowca, Węgrowa i Sokołowa Podlaskiego. Hasłem przewodnim były słowa św. Pawła do Efezjan: „Bądźcie mocni w Panu -siłą jego potęgi”…

Konferencje głosił ks. Sławomir Wądołek koordynator i egzorcysta diecezji płockiej. Obecni byli również nasi koordynatorzy: ks. Robert Figura i Jadwiga Porzezińska. Bardzo ucieszyła nas obecność ks. Janusza Szymańskiego -opiekuna wspólnoty „Emmanuel” z Ciechanowca i ks. Henryka Woźnickiego opiekuna wspólnoty z Sokołowa Podlaskiego.

Tematem dnia skupienia była modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie. Dzień rozpoczęliśmy od powitania gości i zawiązania wspólnoty. Następnie liderzy wspólnot poprowadzili modlitwę uwielbienia Pana Jezusa bo to właśnie ON był głównym gościem tego spotkania. Poprosiliśmy też Ducha Świętego by nas uzdolnił do przeżycia tych rekolekcji i pomógł nam się otworzyć na jego obecność i działanie wśród nas. Po chwili ciszy wysłuchaliśmy dwóch konferencji, które wygłosił ks. S. Wądołek. Pierwsza konferencja dotyczyła sposobów zwodzenia złego ducha poprzez pokusy. Rekolekcjonista udzielił nam rad dotyczących zachowań w chwilach kuszenia przez złego ducha oraz przypomniał, że najskuteczniejszą bronią są sakramenty. Pouczał nas jak mamy się opierać pokusom i je zwalczać. Pod koniec konferencji poruszył problem nadzwyczajnych form działania złego ducha. Jak mamy się w takich sytuacjach zachowywać oraz gdzie szukać pomocy. Po konferencji nastąpiła krótka przerwa na kawę.

Druga konferencja wygłoszona przez ks. S. Wądołka przybliżyła nam taktykę działania diabła. Zły duch zna nasza psychikę i nasze słabości. Jest ojcem kłamstwa, posługuje się kamuflażem wzbudzając pozory dobra, znieczula i usypia nasze sumienie. Ksiądz ostrzegał by nie ignorować wroga, lecz podejmować z nim walkę nie zważając na zadane rany-mamy być żołnierzami Pana Boga- jak w znanej piosence” podnieśmy sztandary miłości alleluja a trąby niech grają do boju, Chrystus nam daje zwycięstwo alleluja Jerycho upadnie”. W tej konferencji rekolekcjonista przypomniał nam by modlić się za kapłanów, którzy szczególnie narażeni są na ataki księcia ciemności.

Po przerwie na obiad około godz.15 uczestniczyliśmy w modlitwie uwielbienia Jezusa Miłosiernego-modląc sie koronką i adorując Najświętszy Sakrament. Punktem zamykającym rekolekcje była uroczysta Eucharystia z modlitwą o uwolnienie od wszelkiego zła. W przerwie można było nabyć płyty z konferencjami ks. Wądołka.

Myślę, że były to bardzo owocne rekolekcje dla wszystkich. Pomimo że temat był bardzo trudny i wyczerpujący, byliśmy bardzo radośni a to za sprawą świetnie posługującej grupy muzycznej, która wiernie przez cały czas służyła śpiewem i grą na gitarze.

Wróciliśmy do domów bogaci w oręż i w imię Jezusa Chrystusa .AMEN.

Zdjęcia  w zakładce Galeria.