20 -lecie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” Hajnówce

„Sprawiedliwi, weselcie się w Panu

i wysławiajcie Jego święte imię”

Ps 97,12

            Nasze świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. w dniu 27.09.2014 r. celebrowaną przez Jego Ekscelencję Ks. Bp. Tadeusza Pikusa. W świątyni pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce zebrały się wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym diecezji drohiczyńskiej: „Dobry Pasterz” z Bielska Podlaskiego, „Radość w Panu” z Sokołowa Podlaskiego, „Emmanuel” z Ciechanowca, i wspólnota z Węgrowa. Swoją obecnością zaszczycili nas goście z Białegostoku i Hodyszewa. Alleluja!

            Wspólnota „Effatha” promieniała ze szczęścia – kościół wypełnił się gośćmi. Obecność Księdza Biskupa oraz licznych kapłanów nadała uroczystości podniosły charakter.

            Dziękowaliśmy Bogu za dar wspólnoty i za wszystkie osoby, które ją tworzyły i tworzą. Pamiętaliśmy w szczególności o kapłanach, którzy przez wieloletnią posługę głosili nam Słowo Boże. Szczególnie ciepło i z sentymentem wspominaliśmy ks. Mariusza Tołwińskiego, który wraz z kilkoma osobami świeckimi przyczynił się do powstania wspólnoty. Wszyscy zebrani mieli możliwość zapoznania się z historią „Effathy” podczas prezentacji multimedialnej, która miała miejsce na naszej agapie. Jak to na urodzinach, po wspólnym obiedzie posypały się życzenia i prezenty. Świętowanie prowadził wodzirej, który nas wszystkich porwał do zabawy i wspólnych tańców.

            Każdy z poprzednich jubileuszy, które były obchodzone co 5 lat, odbywały się na łonie natury w piknikowej atmosferze. Wszystkie utrwaliły się w pamięci uczestniczących w nich członków miłymi wspomnieniami, ale ten ostatni pozostanie w pamięci na długo jako wyjątkowy i szczególnie podniosły.

            W imieniu wszystkich członków Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” składamy podziękowania Jego Ekscelencji Ks. Bp. Tadeuszowi Pikusowi, księdzu proboszczowi parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce Józefowi Podskrobko, obecnym na uroczystości kapłanom, oraz wszystkim gościom, że zechcieli dzielić z nami radość tego szczególnego jubileuszu.

            „Effatha” znaczy – „otwórz się”. 20. rocznica naszej grupy wprowadza wspólnotę w pełnoletniość. Teraz zaczyna się ten czas dojrzałości, w którym Duch Święty posyła nas do nowych zadań. Alleluja!

Krystyna Ziuzia

Zdjęcia w zakładce Galeria