20 lat minęło…

W sobotę 19 listopada 2011 roku Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Dobry Pasterz” w Bielsku Podlaskim obchodziła rocznicę 20-lecia istnienia. Swoje świętowanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Bazylice p.w. Narodzenia NMP i św. Mikołaja. Mimo pochmurnego dnia mieliśmy uśmiechnięte twarze i radosne serca. Zaszczycił nas swoją obecnością ksiądz Krzysztof Herman – koordynator duchowny Archidiecezji Białostockiej i Ania Tyszka, która przez długi czas pełniła funkcje koordynatora. Oboje prowadzili u nas REO w 2007 roku, spotykaliśmy się z nimi również na rekolekcjach w Białymstoku oraz na stałej formacji liderów i animatorów w Surażu. Zawsze służyli nam dobrą radą. Na nasze zaproszenie odpowiedziały także wspólnoty z Hajnówki i Ciechanowca oraz osoby, które wcześniej należały do grupy, ale obecnie z różnych przyczyn nie uczestniczą w spotkaniach. Bardzo cieszyliśmy się z obecności przedstawicieli innych sekcji modlitewnych istniejących przy naszej parafii.

Po Mszy Świętej udaliśmy się do pomieszczeń Caritasu, gdzie była przygotowana gorąca kawa, herbata i urodzinowy tort.

Niezwykle głęboko przeżyliśmy modlitwę, którą poprowadziła Ania wraz z Jadzią – naszym koordynatorem diecezjalnym. Wspólnota otrzymała bardzo wymowne słowo prorocze, w którym Jezus zapewnia nas o swoim prowadzeniu i pomocy.

Przygotowaliśmy przedstawienie „Mój Chrystus Połamany” w oparciu o książkę Ramona Cue Romano SI. Była to prawdziwa uczta duchowa. Podczas prób doświadczaliśmy wielu przeszkód i trudności, ale one nas umacniały, uczyły pokory i wiary, że w jedności jest siła. Poprzez to przedstawienie Pan Jezus odkrył w nas wiele ukrytych talentów i darów, które gdzieś tam sobie „spały”. Odczuwaliśmy bardzo mocno działanie i mieszanie złego, ale dzięki modlitwie i opiece Matki Bożej i Jezusa, zły został pokonany.

Uczestnicy naszego świętowania mieli też okazję obejrzeć prezentację multimedialną z minionych 20 lat. Większość odnalazła siebie na zdjęciach sprzed kilku, kilkunastu lat i ze wzruszeniem wspominała wspólne modlitwy i zabawy.

Prezentację „20 lat wspólnoty Dobry Pasterz” można obejrzeć w zakładce Video a świadectwa przeczytać w zakładce Świadectwa.