Czuwanie w Częstochowie

Z piątku na sobotę 20 maja 2017 roku wyruszyliśmy jak co roku – uprzednio pobłogosławieni przez ks. Pawła – z Hajnówki do Częstochowy na XXII Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Zdążyliśmy na odsłonięcie Obrazu Najświętszej Maryi Panny. W kaplicy zastaliśmy tłumy pielgrzymów. Część z nas została pogrążona w modlitwie i w kolejce do obejścia Cudownego Obrazu na kolanach. Niektórzy z nas poszli na plac zająć miejsce dla grupy. Program czuwania modlitewnego był niezwykle bogaty, zespół Nazaret ubogacił śpiewem i tańcem. Darek Jeziorny pomagał otworzyć się na łaskę odnowy. Marcin Zieliński urzekł nas prostotą modlitwy o otwarcie na odnowę życia w Duchu Świętym. Poprowadził również modlitwę za naszą Ojczyznę. Diakonia Młodzi Młodym poprowadziła Koronkę i Uwielbienie Bożego Miłosierdzia. Uwieńczeniem dnia była  Msza Św., której przewodniczył bp. Andrzej Siemieniewski. Pogoda dopisała – cali, zdrowi i szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów.

Zdjęcia w zakładce Galeria2

Effatha – spotkanie wielkanocne

„Wesoły nam dzień dziś nastał.”
W dniu 20 IV 2017 spotkaliśmy się świętując Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, po odczytaniu
Ewangelii dzieliliśmy się jajeczkiem pobłogosławionym przez ks. Mariusza Muchę (diakona), który
złożył nam życzenia błogosławieństwa Bożego, płynące od Jezusa Miłosiernego. W miłej i
rodzinnej atmosferze kosztowaliśmy paschy i innych domowych wypieków. Uwielbialiśmy Pana
radosnymi pieśniami, przeplatając życzeniami nadesłanymi od innych wspólnot.
Alleluja Chwała Panu.
Zdjęcia w zakładce Galeria2.

REO Hajnówka 2016

W dniu 29 września uroczystą Mszą Świętą odprawioną przez księdza Andrzeja Witerskiego i księdza Pawła Hryniewickiego rozpoczęły się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy odbyła się konferencja wygłoszona przez ks. Andrzeja oraz było świadectwo.  Około 30 osób zapragnęło na nowo zaprzyjaźnić się z Jezusem. Będziemy się spotykać przez najbliższych 7 czwartków.

warsztaty-125

warsztaty-126

warsztaty-127


REO w Hajnówce 2016

W dniu 29.09.2016 roku w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce rozpoczęły się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym we wspólnocie „Effatha”. Ks. Andrzej Witerski miał do pokonania 100 km, aby przybyć do Hajnówki i podjąć się prowadzenia tychże rekolekcji wraz z Anią Truskolaską ze wspólnoty „Dobry Pasterz” z Bielska Podlaskiego. Tak przez 8 tygodni w każdy czwartek rekolekcjoniści wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym spotykali się w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce aby słuchać katechez i świadectw. Posługiwali też animatorzy z hajnowskiej wspólnoty budując jedność w grupach dzielenia, gdzie każdy mógł się podzielić doświadczeniem Boga w kontekście przeżywanych rekolekcji. W trakcie trwanie rekolekcji był czas na uzdrowienie i nawrócenie, a także możliwość przyjęcia Jezusa jako Pana swojego życia. Miłosierdzie stało się udziałem wszystkich uczestników rekolekcji. Tuż przed rozpoczęciem Adwentu 26. listopada br. zakończyliśmy ten błogosławiony czas rekolekcji modlitwą o wylanie darów Ducha Świętego oraz uroczystą Eucharystią.

Teraz przyjdzie zapewne czas aby wypełnić hasło nowego roku liturgicznego „idźcie i głoście” a głoście w swoich rodzinach, miejscach pracy, środowiskach, bądźcie świadkami żyjącego Jezusa Chrystusa


XII OSCH

W ostatnią sobotę stycznia 30.01.2015 byliśmy  na XII Ostrołęckim Spotkaniu Charyzmatycznym. Była nas całkiem spora grupa z Hajnówki i Bielska Podlaskiego, Wspólnota „EFFATHA” i „Dobry Pasterz”.
Sobota była poświęcona Maryi pod hasłem „Być jak Maryja”. Ojciec Michał Murzyn nauczał pt. „Maryja i jej misja na ziemi”.
Następnie Jan Budziaszek (były perkusista zespołu  Skaldów) odmówił w sposób spontaniczny różaniec połączony ze świadectwem ze swojego życia.
Refleksję modlitewną i nauczanie „Głos Maryi dzisiaj” z głębokimi treściami prowadził ksiądz Sławomir Płusa.  Następnie ksiądz Leszek Piórkowski przedstawił nam prześliczna  ikonę Maryi.
Adorację Najświętszego Sakramentu prowadziły Ania i Dorota, było wiele wzruszeń – Pan Jezus przeszedł między nami niesiony przez kapłana, polały się łzy wzruszenia,  że Wielki Bóg jest między nami.
Spotkanie uświetniła Msza Święta, na zakończenie której zgotowaliśmy owacje na cześć Jezusa. Śpiew, taniec, gromkie brawa
trwałyby w nieskończoność gdyby nie daleka droga do domu. Trochę zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy uskrzydleni – warto było.
Do zobaczenia za rok.

 

tn_ostrołęka 2015 005 tn_ostrołęka 2015 007  tn_ostrołęka 2015 013 tn_ostrołęka 2015 018

tn_ostrołęka 2015 009


Strona 1 z 212